الزام مشمولین به ثبت کارتخوان در سامانه مالیاتی تا ۳۰ بهمن

بخشودگی جرائم مالیاتی مشمولینی که در مهلت مقرر ثبت نام کرده اند

ادامه مطلب …

تعرفه جدید مورد تعهد خدمات حرفه ای داروسازان (حق فنی)

قابل توجه کلیه داروخانه های محترم طرف قرارداد:

تعرفه جدید مورد تعهد خدمات حرفه ای داروسازان شاغل در داروخانه (حق فنی) برای گروه جانبازان و عائله ایشان و فرزند شهید در کلیه نسخ سرپائی داروئی (ساختنی و غیر ساختنی) و تجویز تمام گروههای مجاز از قبیل پزشکان عمومی, متخصص, فوق تخصص, دندانپزشک , ماما و … به استناد ابلاغ تعرفه های خدمات تشخیص و درمانی سال 1398 در کتاب ارزش نسبی خدمات مراقبتهای سلامت (ابلاغی از سوی وزارت بهداشت)  در لینک زیر قرار داده شده است و از تاریخ 1398/03/01 قابل اجرا می باشد.

تعرفه جدید مورد تعهد خدمات حرفه ای داروسازان (حق فنی)

قابل توجه داروخانه‌های منتخب تأیید آنلاین نسخ دارویی

قابل توجه داروخانه‌های منتخب تأیید برخط(آنلاین) نسخ دارویی:(خیلی مهّم)
در راستای همسویی با سایر سازمان‌های بیمه گر و بهبود نظارت بر ارائه خدمات دارویی، کنترل کد اصالت تعداد 60 قلم دارو  دیگرکه فهرست آن به پیوست ملاحظه می‌شود از 1398/02/21 اجرایی می‌گردد.
نکات مهم :
1- تأیید اقلام یادشده همواره الزامی‌ بوده است و مرحله استعلام کد اصالت بستۀ دارو به فرایند تأیید نسخه اضافه می‌گردد.
2- به داروخانه‌های محترم یادشده تأکید می‌شود که نسخ اقلام یادشده تا آن جا که مقررات اجازه می‌دهد و می‎توانند، در داروخانه تأیید نمایند.
3- کاربران داروخانه‌ها برای رفع هرگونه سؤال و مشکل فنی احتمالی مربوطه به سامانه‌های پیام‌رسان سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح و سازمان غذا و داروی کشور متصل باشند.

فهرست 60 ردیف دارو قابل کنترل کد اصالت

تعرفه حق فنی داروخانه

در تاریخ ۱۰ فروردین ۹۸ دستور العمل تعرفه حق فنی داروخانه های خصوصی به منظور توانمندسازی داروخانه ها که به تائید سازمان غذا و دارو نیز رسیده است طی نامه ای جهت اجرا بصورت یکنواخت در سراسر کشور به شرح جدول زیر ابلاغ گردید:

تعرفه حق فنی خدمات دارویی داروخانه برای داروهای با نسخه به ازای هر قلم دارو در نسخه معادل ۰٫۰۸ کای حرفه ای خدمات تشخیصی و درمانی و حداکثر تا سه قلم در هر نسخه میباشد

 

تصمیم شورای رقابت در ارتباط با شکوائیه ی شماره 10/96/2580

تصمیم جلسه ی 355 شورای رقابت مورخ 1397/08/28 در راستای شکوائیه ی شماره 10/96/2580 مورخ 1396/08/06 _ حذف بند 4 ماده 3 و ماده 4 آیین نامه تاسیس داروخانه ها .

لیست دوم داروهایی که در سامانه تایید دارو الزاما باید تایید شوند

اهمیت صحیح وارد کردن شماره بیمه

قابل توجه همکاران محترم:

لطفا در وارد کردن کد ملی بیمه شده ( شماره بیمه) در CD ارسالی به اداره کل ، نهایت دقت را به عمل آورده و به صورت صحیح وارد کنید ؛ چون در صورت صحیح وارد نکردن کد ملی ، مبلغ سهم سازمان نسخه مورد نظر از صورتحساب کسر خواهد شد.

مشاهده کسورات بیمه

قابل توجه داروخانه های طرف قرارداد:
از این به بعد میتوانید با مراجعه به سایت اداره کل سازمان به آدرس : http://kd.ihio.gov.ir  با وارد کردن کد جدید یا قدیم داروخانه و رمزاولیه ورود 1234 نسبت به مشاهده کسورات خود اقدام فرمایید.

لطفا پس از اولین ورود ، رمز ورود خود را تغییر دهید.

فیلم آموزش مراحل مشاهده کسورات بیمه .  https://www.aparat.com/v/ENbCg

اطلاعیه سازمان غذا و دارو در پاسخ به نامه انجمن داروسازان ایران

ابلاغ اصلاحیه آیین نامه تاسیس و اداره داروخانه ها